Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem pokryć podłogowych odpowiednimi technologiami i środkami dostosowanymi do potrzeb klienta oraz rodzaju materiału i zabrudzenia.

Metody czyszczenia wykładzin dywanowych//dywanów/tapicerki

Ekstrakcja – pierzemy wykładziny i dywany oraz tapicerki z włókien tekstylnych odpornych na wodę za pomocą maszyny do prania ekstrakcyjnego (czyszczenie opryskowe). Materiał po czyszczeniu nadaje się do użytku dopiero po wyschnięciu, co może trwać do kilkudziesięciu godzin.

Szamponowanie – nadaje się do wykładzin mocno zbitych filcowych oraz podklejonych gumą, np. płytki dywanowe, wycieraczki wejściowe. Polega na dozowaniu aktywnego preparatu pieniącego oraz przy użyciu szorowarki i padu szczotkowego.

Bonetowanie (metoda powierzchniowa) – zapewnia ona użytkowanie materiału już po ok 1,5 godziny od zakończenia usługi. Stosujemy ją przede wszystkim przy czyszczeniu hoteli, biur itp. , gdzie powierzchnie te muszą zostać udostępnione w krótkim czasie do użytku. Polecana jest przede wszystkim do materiałów podklejanych np. filcem  lub jutą, które nie mogą zostać przemoczone.

Czyszczenie na sucho – użycie bezpiecznych technologii, które nie powodują przemoczenia materiału i nie wpływają niszcząco na jego strukturę. Idealne rozwiązanie do usunięcia lekkich zabrudzeń oraz odświeżenia materiału.

 

 

Powierzchnie drewniane czyścimy przy użyciu specjalnych preparatów czyszczących (odpowiednich gruntów) oraz maszyn szorujących. W zależności od rodzaju zabezpieczenia drewna (lakier lub olej) dobieramy odpowiednie narzędzia w celu usunięcia starych powłok. Następnie nakładamy wybrany przez klienta środek zabezpieczający na kolejne lata.

 

 

 

 

Czyszczenie wykładzin elastycznych PCV/PCW/linoleum/gumoleum odbywa się za pomocą odpowiednio dobranej chemii czyszczącej oraz maszyny szorującej z padami, które dobierane są w zależności od zanieczyszczenia na materiale lub konieczności ściągnięcia starych powłok ochronnych. Następnie aplikowana jest wybrana przez klienta powłoka ochronna; polimer na bazie akryli lub lakier poliuretanowy dwuskładnikowy.

Więcej informacji na powyższy temat w zakładce usługi –> konserwacja i renowacja wykładzin PCV/PCW

Doczyścimy i odświeżymy Twoją wykładzinę, dywan, tapicerkę, gres lub płytki LVT odpowiednio dobraną technologią, bezpieczną dla Ciebie i materiału. Cenę ustalamy indywidualnie po oględzinach. Bierzemy pod uwagę rodzaj materiału, stopień zabrudzenia, wielkość, miejsce wykonania usługi.

Usługa czyszczenia realizowana jest na terenie Szczecina i okolic !!!