Pranie i czyszczenie wykładzin/dywanów

Czyszczenie:

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem pokryć podłogowych odpowiednimi technologiami i środkami dostosowanymi do potrzeb klienta oraz rodzaju materiału i zabrudzenia.

– W przypadku wykładzin dywanowych i dywanów stosujemy technologię bonetowania (metoda powierzchniowa). Zapewnia ona użytkowanie materiału już po ok 1,5 godziny od zakończenia usługi. Stosujemy ją przede wszystkim przy czyszczeniu hoteli, biur itp. , gdzie powierzchnie te muszą zostać udostępnione w krótkim czasie do użytku. Polecana jest przede wszystkim do materiałów podklejanych np. filcem  lub jutą, które nie mogą zostać przemoczone.

2014-07-10-015

– Do czyszczenia powierzchni drewnianych stosujemy specjalnych preparatów czyszczących (odpowiednich gruntów) oraz maszyn szorujących. W zależności od rodzaju zabezpieczenia drewna (lakier lub olej) dobieramy odpowiednie narzędzia w celu susunięcia starych powłok. Natępnie nakładamy wybrany przez klienta środek zabepiczający na kolejne lata.

2014-08-26-145

 

– Czyszczenie wykładzin elastycznych odbywa się za pomocą odpowiednio dobranej chemi czyszczącej oraz maszyny szorującej z padami, które dobierane są w zależności od zanieczyszczenia na materiale lub konieczności ściągnięcia starych powłok ochronnych.

Następnie aplikowana jest wybrana przez klienta powłoka ochronna:

  • polimer na bazie akryli
  • lakier poliuretanowy dwuskładnikowy

Więcej informacji w powyższym temacie w zakładce usługi –> konserwacja i renowacja wykładzin PCV/PCW

 

Pranie dywanów, wykładzin i chodników tkanych, nylonowych i igłowanych:

– Ekstrakcyjne

Pierzemy wykładziny i dywany oraz tapicerki z włókien tekstylnych odpornych na wodę za pomocą maszyny do prania ekstrakcyjnego (czyszczenie opryskowe). Materiał po czyszczeniu nadaje się do użytku dopiero po wyschnięciu co może trwać do kilkudziesięciu godzin.

– Szamponowanie

Nadaje się do wykładzin mocno zbitych filcowych oraz podklejonych gumą ( płytki dywanowe, wycieraczki wejściowe). Polega na dozowaniu aktywnego preparatu pieniącego oraz przy użyciu szorowarki i padu szczotkowego wyczyszczenie włókien wykładziny. Materiał nadaje się do użytkowania dopiero po wyschnięciu, co może trwać nawet do ok. kilkudziesięciu godzin.

Odświeżymy Twoją wykładzinę, dywan lub tapicerkę odpowiednio dobraną techniką lub ich kombinacją. Cenę ustalamy indywidualnie po oględzinach. Bierzemy pod uwagę rodzaj materiału, stopień zabrudzenia, wielkość, miejsce wykonania usługi.