Pranie i czyszczenie wykładzin

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem pokryć podłogowych odpowiednimi technologiami i środkami dostosowanymi do potrzeb klienta oraz rodzaju materiału i zabrudzenia.

 

Pranie i czyszczenie dywanów-wykładzin-chodników-tapicerki tekstylnej

Ekstrakcja – pierzemy wykładziny i dywany oraz tapicerki z włókien tekstylnych odpornych na wodę za pomocą maszyny do prania ekstrakcyjnego (czyszczenie opryskowe). Materiał po czyszczeniu nadaje się do użytku dopiero po wyschnięciu, co może trwać do kilkudziesięciu godzin.

Szamponowanie – nadaje się do wykładzin mocno zbitych filcowych oraz podklejonych gumą, np. płytki dywanowe, wycieraczki wejściowe. Polega na dozowaniu aktywnego preparatu pieniącego oraz przy użyciu szorowarki i padu szczotkowego.

Bonetowanie (metoda powierzchniowa) – zapewnia ona użytkowanie materiału już po ok 1,5 godziny od zakończenia usługi. Stosujemy ją przede wszystkim przy czyszczeniu hoteli, biur itp. , gdzie powierzchnie te muszą zostać udostępnione w krótkim czasie do użytku. Polecana jest przede wszystkim do materiałów podklejanych np. filcem  lub jutą, które nie mogą zostać przemoczone.

Czyszczenie na sucho – użycie bezpiecznych technologii, które nie powodują przemoczenia materiału i nie wpływają niszcząco na jego strukturę. Idealne rozwiązanie do usunięcia lekkich zabrudzeń oraz odświeżenia materiału.

Czyszczenie wykładzin PCW (PVC)

Czyszczenie wykładzin elastycznych PVC/PCW/linoleum/gumoleum odbywa się za pomocą odpowiednio dobranej chemii czyszczącej oraz maszyny szorującej z padami, które dobierane są w zależności od zanieczyszczenia na materiale lub konieczności ściągnięcia starych powłok ochronnych. Następnie aplikowana jest wybrana przez klienta powłoka ochronna; polimer na bazie akryli lub lakier poliuretanowy dwuskładnikowy.

Więcej informacji na powyższy temat w zakładce usługi –> konserwacja i renowacja wykładzin PVC/PCW.

Czyszczenie paneli winylowych LVT

Powierzchnia paneli winylowych (LVT),  podobnie jak innych pokryć podłogowych, również jest narażona na zużycie podczas intensywnego użytkowania. Jednym z rozwiązań w tej sytuacji jest profesjonalne gruntowne czyszczenie oraz pokrycie powierzchni nową warstwą zabezpieczającą w celu odzyskania walorów estetycznych i użytkowych podłogi.

Czyszczenie podłóg drewnianych lakierowanych i olejowanych

Powierzchnie drewniane czyścimy przy użyciu specjalnych preparatów czyszczących (odpowiednich gruntów) oraz maszyn szorujących. W zależności od rodzaju zabezpieczenia drewna (lakier lub olej) dobieramy odpowiednie narzędzia w celu usunięcia starych powłok. Następnie nakładamy wybrany przez klienta środek zabezpieczający na kolejne lata.

Czyszczenie płytek ceramicznych – płytek gresowych  – kafelek łazienkowych – podłóg kamiennych – podłóg mineralnych

Mycie i zabezpieczenie podłóg na co dzień

Zużywanie się warstwy użytkowej pokryć podłogowych podczas użytkowania jest naturalnym procesem. Możemy jednak ten proces znacznie wydłużyć, nadal ciesząc się z walorów estetycznych i użytkowych podłogi. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja podłogi specjalistycznymi środkami do mycia i zabezpieczenia powierzchni przed szkodliwymi czynnikami, np.: piaskiem, błotem, wodą, itd. Już od samego początku powinniśmy prawidłowo zdbać o podłogę, żeby jak najdłużej wyglądała jak nowa.  Jest to również kluczowy element wykończeniowy w procesie gruntownego czyszczenia i renowacji zużytej powierzchni użytkowej. W Naszej ofercie posiadamy sprawdzone i skuteczne środki do czyszczenia i codziennej pielęgnacji podłóg Dr. Schutz.

Doczyścimy i odświeżymy Twoją wykładzinę, dywan, tapicerkę, gres lub płytki LVT odpowiednio dobraną technologią, bezpieczną dla Ciebie i materiału. Cenę ustalamy indywidualnie po oględzinach. Bierzemy pod uwagę rodzaj materiału, stopień zabrudzenia, wielkość, miejsce wykonania usługi.